E-Mail Marketing (E-Posta Pazarlama) Nedir?

img title

E-posta pazarlaması; Satışları ve müşteri sadakatini artırmak, marka sadakati oluşturmak, yeni müşteriler bulmak, bir ürün veya hizmeti tanıtmak veya önemli bilgileri iletmek için tüketicileri e-posta ile hedeflemek anlamına gelir. 

Müşteri sorularına doğrudan cevap veren sipariş onayları ve e-postalar elbette bu tanımın dışındadır. E-posta pazarlamanın iki ana avantajının fiyat ve kolaylık olduğu söylenebilir. Diğer pazarlama seçenekleriyle karşılaştırıldığında, e-posta pazarlaması reklam vermenin ve satışlarınızı artırmanın basit, ucuz ve etkili bir yoludur. 

E-posta ile pazarlama, işletmelerin posta listelerindeki hangi müşterilerin bir e-postayı açtığını ve hangisinin satışa yol açtığını görmelerine olanak tanır. Ek olarak, e-posta pazarlaması, müşteriler ve potansiyel müşterilerle uzun vadeli ilişkiler kurma fırsatı sunar. Bu, haber bültenleri, satış kampanyaları ve müşteriler için özel teklifler olabilir. Potansiyel müşterileri alıcıya dönüştürmek için belirli bir sırayla gönderilebilir. Okuyucuları bağlantıya tıklamaları için kandırmak amaçlanmış olabilir. 

Ayrıca belirli işlemlerden sonra otomatik olarak gönderilebilir, örn. B. ürünler alışveriş sepetinde bırakıldığında. Ayrıca müşteri tercihlerine, satın alma geçmişine ve konuma göre kişiselleştirilmiş ürün önerileri sunar. Pazarlama e-postaları, bir doğal afet veya şirket skandalı sırasında şirket adına genel mesajlar iletmek için de kullanılır.

e-posta pazarlaması