E-Mail Marketing Nasıl Yapılır?

img title

E-posta pazarlaması, insanların web sitenizi ziyaret etmesini sağlamanın harika bir yoludur ve doğru yapıldığında satışlarınızı önemli ölçüde artırabilir

E-posta ile pazarlama kampanyası oluşturmak için gerekli olan e-posta listesini, web sitenize bir e-posta bülteni kayıt seçeneği ekleyerek ve sosyal medya profillerinizden müşteri önererek genişletebilirsiniz. Pazarlama e-postaları genellikle satışları artırmak veya web sitenizdeki belirli sayfalara trafik çekmek için bir harekete geçirici mesaj içerir. Etkili e-posta pazarlama çabaları, abonelerinizi hayranlara dönüştürebilir. Kullanabileceğiniz bazı stratejiler şunlardır: Listenizdeki kişilere saygınızı gösterin. Listenizdeki kişilerin e-postalarınızı ne zaman almak istediklerini açıkça belirtmeleri de önemlidir.

Çoğu kişi için gelen kutusunun en sevdikleri markalardan gelen mesajlarla dolu bir yer haline geldiğini unutmayın! Sosyal Medya E-posta pazarlaması ideal olarak sosyal medya ile el ele gitmelidir. Olumlu sosyal medya geri bildirimleri e-postalara eklenebilir ve sosyal medya gönderileri müşterileri haber bültenleri göndermeye ikna edebilir. Katma değer Sürekli alışveriş ve reklam odaklı mesajlar göndermeniz önerilmez. Zaman zaman e-postalarınızda müşterilerinize değer katabilecek bilgi ipuçlarını paylaşabilirsiniz. 

Özgün ve İnsanca Pazarlamacılar, insanların gösterişli e-posta kampanyalarına ve reklamlara karşı bir direnç geliştirdiğini inkar etmiyor. Bu nedenle, e-postalarınıza daha fazla kişilik katabilir ve daha dürüst görünmelerini sağlamak için işletmeniz hakkında bilgi verebilirsiniz. Bu sayede takipçilerinizle aranızdaki bağ güçlenebilir ve iletişiminiz güçlenebilir.

Bir programına sadık kalın. E-postanızı her hafta aynı gün (veya günlerde) gönderirseniz, aboneleriniz sizden ne bekleyeceklerini bileceklerdir. Mobil Uyumluluk Araştırmalar, tüm e-postaların yaklaşık yarısının mobil cihazlarda açıldığını gösteriyor. E-postanız mobil platformlarda iyi görüntülenmiyorsa hedef kitlenizin yarısını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. İçerik Yalnızca açılıp tıklanan değil, aynı zamanda müşteri üzerinde iyi bir izlenim bırakan, iyi düşünülmüş e-postalar oluşturmak iyi bir fikirdir. Metnin iyi düşünülmüş olması ve tasarımın çekici olması önemli olacaktır.

e-posta pazarlama

e-posta pazarlama