E-Mail Marketing Neden Önemli?

img title

Pek çok pazarlamacı tarafından nihai pazarlama kanalı olarak kabul edilen e-mail marketing, her büyüklükteki işletmenin pazarlama stratejilerine kolayca dahil edebileceği ve ciddiye alınması gereken önemli bir fırsattır. soru neden Müşteri adaylarını dönüştürmede sosyal medyadan daha etkili ve sosyal medya gönderilerinden daha görünür. Sosyal medyada gönderi yapmak, mesajınız anlamına gelir; 

E-mail marketing

Bu, görmek istediğiniz herkesin göreceği anlamına gelmez. Ayrıca e-mail marketing, sosyal medyadan farklı olarak algoritmik değişikliklerden etkilenmez ve e-postaların kullanım ömrü sosyal medya gönderilerine göre çok daha uzundur. Düşük maliyeti sayesinde, SEO, PPC ve bağlı kuruluş pazarlaması gibi çoğu pazarlama stratejisiyle karşılaştırılabilir ve çok yüksek bir yatırım getirisi sunar.

 Birçok hedef grup için büyük ölçekte uygulanabilir. Pazar ihtiyaçlarına veya tüketici duyarlılığına yanıt vermek oldukça hızlı ve kolaydır. Yüksek düzeyde hedeflenmiş içerik sunmak için kişiselleştirme teknolojisinin kullanılmasına izin verir. Bu, tüketici beklentilerini karşılamanın ve katılımı artırmanın anahtarıdır.Dinamik bir marka deneyimi sunmak için tüm pazarlama kanallarınızı birbirine bağlayabilir; Müşterileri bir sosyal medya yarışmasına davet edebilir veya ücretli reklamlarla bir ürün bağlantısına tıklayan aboneleri yeniden hedefleyebilir. , web sitenize gelen trafiği artırabilir ve satışları artırabilir. 

Aynı zamanda çok ölçülebilir; Metrikleri derinlemesine takip edebilir ve mesajlaşma stratejinizdeki varsayımları ortadan kaldırabilirsiniz. Girişimciler, hangi e-postaların geldiğini, hangilerinin devre dışı bırakılan e-mail marketing adreslerine gittiğini, hangilerinin açıldığını, hangilerinin hemen silindiğini ve müşterilerin siteye yönlendirildiğini görebilir. E-posta ile pazarlama, hedef kitlenizin günlük yaşamlarına dahil olmanın benzersiz bir yoludur.

Abone listelerinizi farklı gruplara ayırabilir, her segmente en alakalı içerikleri ve teklifleri gönderebilirsiniz. Bu, gönderinin görüntülenebilir olup olmadığını bilmediğiniz bir sosyal medya gönderisinden açıkça çok daha etkilidir. Samimiyete ek olarak, önemli resmi mesajların iletilmesi söz konusu olduğunda e-posta pazarlaması da gerekli formaliteye sahiptir. E-mail marketing, satın alma döngüsünün her aşamasında rol oynar; Bilgilendirme ve araştırma aşamasında, dönüşümde ve müteakip müşteriyi elde tutma sürecinde etkin olarak kullanılabilir.

E-mail marketing

E-mail marketing