Responsive web Tasarımı Nedir ?

img title

Responsive web Tasarımı Nedir ? Teknolojinin ilerlemesiyle, kullandığımız cihazlar da gelişim göstermeye devam ediyor. Bu cihazların çalışma prensipleri de teknolojiyle paralel bir yol izliyor hâliyle.

Bilgisayar, hayatımıza bundan yıllar önce masa üstü versiyonuyla girdi ve kabul edelim; bu hepimiz için büyüleyici bir yenilikti. Bir de çok gürültülü melodisiyle internete bağlanmaya başladı ki, işte tam da o an artık dijital dünyanın kapısından girmiş olduk ve yeni kavramlarla tanışmamız çok sürmedi: dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi, responsive web tasarımı, dijital reklam ajansı günlük konuşma dilinde yerlerini aldılar.

Zamanla masa üstü bilgisayarlar yerlerini daha ince ekranlılara, onlar da yerlerini diz üstü bilgisayarlara bırakmaya başladı ve geldiğimiz noktada akıllı telefonlarımız aynı zamanda bilgisayarlarımız oldu. Tablet ve akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte web sitesi tasarımında da geliştirme çalışmaları başladı.

13 sene önce kullanımına başlanan responsive web tasarım kısa sürede dünyada dijital gerekliliklerden biri oldu. Responsive alt yapısı olan bir web sitesi, bilgisayar, telefon veya tabletten bağlanıldığını tespit ederek; içeriğinde bulunan resim, yazı, menü ve diğer içeriklerin boyutlarını otomatik olarak ayarlar. Bu sayede mobil cihaz kullanıcısı, web sitesindeki tüm içeriklere herhangi bir görüntü bozulması ve veri kaybı olmadan kolayca ulaşabilir. Kısaca, responsive olmayan bir web sitesinin günümüz dünyasında kullanıcı dostu olduğunu söyleyemeyiz. Responsive web tasarımı, duyarlı web tasarımı olarak da nitelendirilir ve tüm markaların sitelerini responsive tasarlatmaları zorunluluk hâlini almıştır.

360 derece tam hizmet veren Weatra Reklam Ajansı kurumsal kimliğinize uygun, şık ve kullanıcı dostu responsive web tasarımınızı yapmak için her zaman hazır. Markanızın sitesini bize emanet edin; rahat edin.

responsive web sitesi responsive web tasarım responsive