Sosyal Medya Reklam Yönetimi

img title

Sosyal medya reklam kampanyalarınızı optimize ederek performansınızı artırın.

Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?

Temel olarak sosyal medya, kullanıcıların elektronik olarak bilgi gönderip almasını sağlayan bir iletişim ağı türüdür. Sosyal medyaya örnek olarak Twitter, Facebook, YouTube ve TikTok verilebilir. Ancak, tüm sosyal medya eşit yaratılmamıştır. Sosyal medya platformları, kullanılabilirlik, erişilebilirlik, etik standartlar ve kamusal veya özel ilişkileri teşvik etme açısından farklılık gösterir. Örneğin; Instagram, fotoğraflar ve videolar için bir sosyal medya platformu iken, LinkedIn profesyoneller için bir sosyal medya platformudur.

Sosyal Medya Reklam Yönetiminin Faydaları

 

 • Sosyal medyada başarılı olan markaların, şirketlerin ve kurumların hepsinin ortak bir yanı var: kitlelerini ve onlarla nasıl iletişim kuracaklarını biliyorlar. Markalarını, tekliflerini, ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için bu medyadaki reklamları tam olarak kullanırlar:
 • Yerel olarak kullanılabilen kampanya türlerinin çeşitliliği, tüm pazarlama hedeflerini (ün, görünürlük, trafik, katılım, e-ticaret ve olası satışlar) karşılar.
 • Birçok yenilikçi reklam formatı bulunmaktadır. Fotoğraf, carousel, video, koleksiyon, sohbet, hikayeler, müşteri adayları, ürün etiketleriyle reklam gibi birçok çeşit vardır ve bu reklamlar etkileşim ve dönüşüm yaratır.
 • Sosyal medya platformları, potansiyel müşterilerin kesin olarak hedeflenmesini sağlar
 • Hızlı bir şekilde yüksek görünürlük sağlar.

 

Sosyal Medya Reklamları ile Takipçilerin ve Etkileşimlerin Gücünden Yararlanın

Sosyal medya, uygun, ucuz ve küresel olarak potansiyel müşteriler tarafından kolayca erişilebilir olduğu için modern pazarlama kampanyalarında devrim yarattı. Ancak, kullanıcıların sosyal medya kanalları aracılığıyla kişisel bilgilerinize erişmesine izin verirken her zaman bir risk unsuru vardır - özellikle de kendiniz farkında olmadan bir kurbansanız! Ayrıca etik olmayan kullanıcılar, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya kanalları üzerinden çevrimiçi olarak belirli gruplara veya bireylere yönelik nefreti körükleyerek masum insanlar için ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Bu sebeple, sosyal medya yönetimini gerçekleştirirken ve reklamcılığını da kullanırken tüm detaylarıyla güvenli bir şekilde bu eylemleri gerçekleştirmek çok önemlidir. Eğer bir sosyal medya ajansıyla çalışırsanız tüm bu risklerden korunmuş olursunuz.

Facebook Reklamcılığı

Dünyanın en popüler sosyal ağı, şirketinizi haber akışında tanıtmanıza olanak tanır. Facebook’da reklam vermenin avantajı, kampanyalarınızın tam olarak hangi hedef kitleyi hedefleyeceğini seçebilmenizdir. Reklamlarınızı görecek kişileri tam olarak hedeflemek için Facebook'un sağladığı tüm verileri kullanabilirsiniz.

YouTube Reklamcılığı

YouTube, Facebook'tan sonra dünyanın en büyük ikinci sosyal ağı ve en çok ziyaret edilen ikinci web sitesidir. Gelişmiş bir müşteri deneyimi sağlayan ve performans hizmetinde bir markalaşma stratejisinin uygulanmasını sağlayan, tutsak bir kitleye sahip dijital bir stratejide güçlü ve önemli bir platformdur. YouTube; marka veya ürün veya hizmet farkındalığını artırır, televizyon kampanyalarınızı desteklemek için kullanılabilir, web sitesi etkileşimini ve trafiğini artırır ve ziyaretçileri müşterilere dönüştürür.

Twitter Reklamcılığı

Twitter, sponsorlu tweet'ler (tanıtım amaçlı tweet'ler), sponsorlu hesaplar (önerilen hesaplar) ve sponsorlu trendler (Twitter'ın sıcak konular (hot topics) listesinde görünen hashtag'ler) oluşturmanıza olanak tanır. Tıklamalar veya dönüşümler kampanyası, abone kampanyası, lead kampanyası, uygulama etkileşimi kampanyası ve video görüntüleme kampanyası gibi kampanyalar size fayda sağlar. Faturalandırma modeli, Twitter'ı Facebook'tan ayırır. Yalnızca yukarıdaki hedeflerden biri karşılandığında ödeme yaparsınız.

TikTok Reklamcılığı

2020 yılında kısa videoların paylaşılmasına dayanan TikTok uygulaması patlama yaptı. Önceden çok genç olan hedef kitlesi artık 25 yaş üstü insanların %30'unu içeriyor. TikTok kullanıcılarının %45'i Facebook'ta olmadığı için bu ağ bir sosyal medya reklam stratejisinde kritik bir öneme sahip. TikTok, topluluğunuzu genişletir, marka bilinirliğini artırır, satın alma amacını ve satışları artırır ve uygulamanız için indirme sayısını artırır.

LinkedIn Reklamcılığı

Profesyonel sosyal ağların reklam alanına yatırım yapmak istiyorsanız LinkedIn bulunmanız gereken yer! Metin, resim veya videolar aracılığıyla, internet kullanıcılarını profesyonel profillerine (konum, faaliyet sektörü, profesyonel geçmiş, coğrafi konum vb.) göre hedefleyebilirsiniz.

 

Sosyal Medya Reklam Hizmetlerimiz

 

 • Wertebra, işletme hedeflerinize göre çeşitli sosyal reklam türlerini tasarlar, yapılandırır, uygular ve yönetir. Her biri farklı hedeflere ulaşmanızı sağlar:
 • Satışlarınızı, görünürlüğünüzü ve ününüzü artırır.
 • Ticari teklifler veya özel operasyonlar dağıtılır.
 • Katılımı teşvik eder.
 • Şirketinizi veya markanızı tanıtmak için sosyal medyayı kullanır.
 • Web sitenize/e-ticaret sitenize gelen trafiği artırır.
 • Bir mobil uygulama, teknik inceleme veya içerik indiren kişi sayısını artırır.
 • İletişim ve pazarlamanın tüm yönlerine ilişkin kapsamlı anlayışımız, harekete geçirme çağrınızın gerçekleşmesi için şaşırtıcı ve çekici sosyal reklamları hayal etmemizi, tasarlamamızı ve optimize etmemizi sağlar.

Wertebra Sosyal Medya Reklamcılığı Ajansı ile Hedeflerinize Ulaşın

 

Trafiğinizi İyileştirin

Trafiğinizin miktarı (ve daha da önemlisi kalitesi) gelir elde etmek için kritik öneme sahiptir. Daha ilgili insanlar genellikle daha fazla paraya eşittir!

Gelirinizi Artırın

Sosyal medya reklamlarının önemli bir büyüme faktörü olması şaşırtıcı değildir. Bazı müşterilerimiz sadece buna güvenerek gelirlerini elde ediyor. Eğer sosyal medya reklamcılığı kapsamında yatırımlarınızı Wertebra ile planlarsanız gelirinizde artış elde edersiniz.

Giderlerinizi Yönetin

Kampanya yöneticilerimiz, platform karmaşıklığının tuzaklarından kaçınmanıza yardımcı olacak ve maliyetleri eşitlemek için akıllı bir yerleşim stratejisi uygulayacaktır.

sosyal medya reklam yönetimi soyalar medya reklam sosyal medya