WordPress Siteleri Hızlandırmak İçin Eklentiler

img title

W3 Total Cache'de gzip işlemini etkinleştirirseniz, gzippy eklentisini ve gzip komut dosyalarını kullanmanıza gerek kalmaz. 

WordPress altyapısını kullanan web siteleri, eklentilerin, tasarım öğelerinin ve veritabanlarının çokluğu nedeniyle zamanla yavaşlar. WordPress sitelerinin kullandığı CSS, Javascript, görseller gibi harici  dosyaların optimize edilmesi ve veritabanı tablolarının temizlenmesi sitelerdeki gereksiz yükün ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu tür işlemleri gerçekleştirmek, biraz programlama bilgisi ile üstesinden gelinebilecek zorlu bir görevdir.Ancak, bu işlemleri uygulayan eklentiler kullanılarak sayfalar önemli ölçüde hızlandırılabilir. 


WP Fastest Cache web sitesi HTML kodlarını  faktörlerinde sıkıştırarak sayfaları hızlı açmak için önemli bir özelliktir. Arama motorları artık sayfa hızını kriter olarak kullandığı için gzip yeteneklerinin sayfalarca kullanımı da olumlu değerlendiriliyor. 

 Ücretsiz SEO Analizi bölümünden sitelerinizin gezip özelliği kullanıp kullanmadığını kontrol edebilirsiniz. 

WordPress, etiketler, kategoriler, son yazılar, yorumlar vb. dinamik yapıya sahip web sitesi.Ardından 100 istekte bulunur. Bu istekler hem kullanıcıları hem de sunucuyu yorar. W3 Total Cache eklentisi ile WordPress sitelerini statik bir yapıya kavuşturabilir ve hatta bir saniyeden daha kısa sürede açabilirsiniz. 

w3 total cache 1
W3 Total Cache eklentisi sunucuda çok kolaylık sunduğu için bu eklentiyi kullanmaya başladığınızda Alexa puanınız ciddi oranda artacaktır.Alexa'ya değer veriyorsanız bu eklentiyi kullanamazsınız. 

Wp Optimize, veri tabanını gereksiz yere artıran birçok gereksiz veriyi ortadan kaldırarak hızlandırır. Gönderi sürümlerinin, reddedilen yorumların, istenmeyen yorumların kaldırılmasına ve veritabanı tablolarının  optimize edilmesine yardımcı olur. Bu işlemler ile web sitesi sahiplerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 

Seçenekleri Temizle 
Seçenekleri Temizle 1WordPress sitelerimizde farklı ihtiyaçlarımız için farklı eklentiler kullanıyoruz, bazen bu eklentileri yenileriyle değiştiriyoruz ve bazen eklentileri doğrudan kodlama ile değiştiriyoruz.Eklentileri WordPress'te kaldırmak genellikle eklenti veritabanı tablolarını temizlemez. Bu nedenle, kurduğunuz ve kaldırdığınız eklentilerin  sayısı arttıkça gereksiz veritabanı tablolarının sayısı da artar. Bu nedenle web siteleri zamanla yavaşlar. Kullanılmayan veritabanı tablolarını tespit etmek ve silmek için bu eklentiyi kullanabilirsiniz, ancak biraz bilgi gerektirir. 

TinyPNG 
minik png sıkıştır 1Bir web sitesini yavaşlatan en büyük etkenlerden biri görsellerin boyutudur.Birçok web sitesi sahibi, içeriklerini zenginleştirmek için sayfalarına çeşitli görseller ekler. Ancak bu görseller genellikle optimize edilmemiş bir şekilde eklendiğinden dosya boyutlarının büyük olması sayfalarımızı yavaşlatıyor. TinyPNG eklentisi ile yükleme aşamasında ve sonrasında görselleri tek tek sıkıştırabilir, sayfalarınızı hızlandırabilirsiniz.